W dniu dzisiejszym Chevrolet zaprezentował Camaro GT4.R – nową, wyścigową wersję szóstej generacji Chevroleta Camaro.

Auto zostało zbudowane zgodnie z globalnymi regulacjami grupy GT4 przez co kwalifikuje się do startu w wyścigach serii Pirelli World Challenge (klasa GTS) oraz IMSA (kategoria GS) - dwóch najistotniejszych mistrzostwach GT w Ameryce Północnej oraz dodatkowo w serii wyścigów GT4 na całym świecie.

gt4racer

 

Opracowany z partnerem technicznym Pratt & Miller Engineering, Chevrolet Camaro GT4.R jest zbudowany w oparciu o "drogowy" model ZL1. Auto posiada dostrojony do wyścigów silnik LT1 o pojmeności 6,2l. Motor posiadający suchą miskę olejową został opracowany i zatwierdzony przez Chevrolet Racing. Napęd przenoszony jest na tylną oś za pomocą sprawdzonej, sześciobiegowej, sekwencyjnej przekładni Xtrac sterowanej manetkami pneumatycznymi. Auto wyposażono w regulowaną kontrolę trakcji, wyścigowy mechanizm różnicowy limited-slip Xtrac, regulowane amortyzatory coil-over Ohlins Racing, hamulce Brembo z sześciotłoczkowymi, aluminiowymi zaciskami i regulowanym ABSem oraz nowe ospojlerowanie dostrojone w tunelu aerodynamicznym.

Sprawdzone rozwiązania, dzięki którym, Chevrolety Camaro piątej generacji odnosiły sukcesy na torze umożliwiły inżynierom Chevroleta stworzenie auta wyścigowego "pod klucz". W latach 2010-2016 Camaro GS oraz Z/28R wygrały 55 wyścigów, dwa mistrzostwa producentów oraz zostały utytułowane pięcioma nagrodami w konkurencjach w Ameryce Północnej.

Źródło: Racer.com

Auto Łukasza w spocie ramówkowym TVN Turbo na wiosnę 2017!

Tomek - avatar Tomek w Klub, 12 Lut 2017

Auto Łukasza w spocie ramówkowym TVN Turbo na wiosnę 2017!

Od piątku 10 lutego możemy podziwiać Camaro naszego klubowego kolegi - Łukasza - w nowym spocie ramówkowym TVN Turbo! Przyznacie, że ten charakterystyczny 3gen prezentuje się w nim znakomicie? Tutaj obejrzycie Spot: Odpal (...)

Camaro GT4.R

Tomek - avatar Tomek w Ze świata, 08 Lut 2017

Camaro GT4.R

W dniu dzisiejszym Chevrolet zaprezentował Camaro GT4.R – nową, wyścigową wersję szóstej generacji Chevroleta Camaro. Auto zostało zbudowane zgodnie z globalnymi regulacjami grupy GT4 przez co kwalifikuje się do startu w wyścigach serii (...)

800-konne Yenko SC Camaro

Tomek - avatar Tomek w Ze świata, 06 Lut 2017

800-konne Yenko SC Camaro

Firma SVE (Specialty Vehicle Engineering) ujawniła limitowaną (50 egz) edycję 2017 Yenko SC Camaro. Nie ma wątpliwości, że auto  z 800-konnym silnikiem będzie szybkie... bardzo szybkie i  godnie będzie nosiło (...)

Naklejki okolicznościowe

Tomek - avatar Tomek w Klub, 13 Lis 2016

Naklejki okolicznościowe

Okolicznościowe (50 lat Chevroleta Camaro) naklejki klubowe są już dostępne. Szczegóły znajdziecie na naszej grupie na Facebooku. Przypominamy jednak, że grupa jest dostępna jedynie dla zweryfikowanych osób (tj. takich, które (...)

Klubowe koszulki

Tomek - avatar Tomek w Klub, 23 Paź 2016

Klubowe koszulki

Koszulki okolicznościowe (50 lat Chevroleta Camaro) przygotowane przez Martynę zgodnie z zaprezentowanym wcześniej projektem są już gotowe. Co prawda październik uniemożliwi nam prezenetowanie się w nich na spotach, ale będą jak (...)